Loading…

Tragjedia në Kumanovë: 3 fëmijë të vdekur dhe dy familjarë në gjendje të rëndë

  • 23/02/2020 | 14:56

Tragjedia në Kumanovë: 3 fëmijë të vdekur dhe dy familjarë në gjendje të rëndë

Në mëngjesin e sotëm, në fshtin Rahmanli të Kumanovës, ka ndodhur një tragjedi e rëndë si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit.


Siç raportuam, 3 fëmijë kanë mbetur të vdekur nga ky shpërthim, dhe 4 anëtarë tjerë të familjes janë dërguar në spital, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Për Gazetën Express, nga klinika e Shkupit e konfirmojnë rastin dhe tregojnë për gjendjen e pacientëve.

Pacientët janë kryesisht me lëndime nga djegia, dhe atë te gradës së 3 dhe 4 të djegies, 2 nga të lënduarit që gjenden në gjendje kritike janë shtruar pranë njësisë për mjekim intensiv ndërsa 2 te tjerët me lëndime me te lehta ja shtruar në kliniken e kirurgjisë plastike.

“Sot rreth ores 11:20 ne QEK, jane sjellë 4 te paciente të moshës nga 30-54 vjec, te lenduar si pasoje e eksplodimit te bombolës së gazit. Pacientët janë kryesisht me lëndime nga djegia, dhe atë te grades së 3 dhe 4 të djegies, 2 nga të lënduarit që gjenden në gjendje kritike jane shtruar pranë njësisë per mjekim intenziv ndersa 2 te tjeret me lendime me te lehta ja shtruar në kliniken e kirurgjise plastike”, thonë nga Klinika e Shkupit.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë