Loading…
Tragjike: Autobusi del nga rruga dhe përmbyset, 28 të vdekur |PAMJE
  • 17/04/2019 | 21:58

Tragjike: Autobusi del nga rruga dhe përmbyset, 28 të vdekur |PAMJE

Një tragjedi ka ndodhur në ishullin portugez të Madeiras, ku një 28 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e daljes nga rruga dhe përmbysjes së një autobusi me turistë.


Lajmi është konfirmuar nga Lusa, agjencia kombëtare e lajmeve, që shton gjithashtu se dhjetëra persona kanë mbetur të plagosur.

Ndërkohë gazeta gjermane “Bild” shton se 9 turistë gjermanë ishin mes viktimave të aksidentit të rëndë. Raportohet se në total në autobus ishin rreth 50 pasagjerë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë