Loading…

Trajkovic qorton Vucicin: Prishtina e ka lehtë me ty në pushtet

  • 23/05/2019 | 15:05

Trajkovic qorton Vucicin: Prishtina e ka lehtë me ty në pushtet

Kryetarja e Lëvizjes serbe për Kosovën publikisht i është drejtuar kryetarit të Serbisë Aleksandar Vucic, transmeton Gazeta Metro.


Ajo nuk e ka lëshuar as këtë rast që edhe njëherë, për të satën herë, t’ia përmendë Oliver Ivanovicin e vrarë, vraësi i të cilit ende nuk është gjetur.

“Fitues i zgjedhjeve njëpartiake, Aco o ‘serb’, pse po i detyron të punësuarit në institucionet e mbetura serbe në Kosovë që ta bllokojnë Shtëpinë e kulturës në dhe të pengojnë Lidhjen për Kosovën?

Pse prapë po i nxitë serbët ndaj serbëve? A nuk të mjafton Oliveri? Lehtë e ka Prishtinë me ty në pushtet”, pyet e konstaton Rada Trajkovic, transmeton “S. Bosna”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë