Loading…

Trajneri dhe Federata e Zvicrës reagojnë për rastin e Shaqirit ku iu dhurua fanella me emblemën e UÇK’së

  • 11/10/2021 | 19:20

Trajneri dhe Federata e Zvicrës reagojnë për rastin e Shaqirit ku iu dhurua fanella me emblemën e UÇK’së

Pas ndeshjes me Irlandën e Veriut, një tifoz iu afrua Xherdan Shaqirit dhe ia dhuroi një xhaketë me emblemën e UÇK-së derisa futbollisti shqiptar po prononcohej për media.


Para ndeshjes me Lituaninë, trajneri i Zvicrës Murat Yakin ka folur për rastin e Shaqirit.

“Nuk mund të them shumë për këtë. Ne jemi të përqendruar në ndeshjen e nesërme”, tha trajneri.

Për këtë menjëherë ka reaguar drejtori për media në Federatën e Zvicrës, Adrian Arnold.

“Xherdani është një lojtar me shumë përvojë. Ai di si të sillet në situata të tilla. Ai ose ndonjë nga lojtarët e tjerë nuk kanë interes që sporti të abuzohet për propagandë politike“, tha zyrtari i Federatës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë