Loading…

Trajneri i Çekisë kërkon kujdes nga Kosova: Ata nuk do të gabojnë

  • 18/10/2019 | 21:10

Trajneri i Çekisë kërkon kujdes nga Kosova: Ata nuk do të gabojnë

Ndeshja ndërmjet Republikës së Çekisë dhe Kosovës, mund të jetë vendimtare për fatin e të dyja Kombëtareve në kualifikimet për “Euro 2020”, transmeton Gazeta Metro.


Përzgjedhësi i Çekisë, Jaroslav Silhavy, ka folur për mundësitë ndaj Kosovës duke thënë se ky takim do të jetë përcaktues për fatin e të dyja ekipeve, transmeton KTV.

“Ndeshja kundër Kosovës do të jetë vendimtare. Nëse vazhdojmë me paraqitjen sikur ndaj Anglisë, besoj që ne do të arrijmë të kualifikohemi. Do të ishim më të lumtur nëse ata do të gabonin, por askush nuk e priste që në ta mposhtnim Anglinë dhe tani jemi një pikë para tyre në grup”, deklaroi Silhavy.

Ndeshja ndërmjet Çekisë dhe Kosovës, do të luhet më 14 nëntor./gazteametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë