Loading…

Trajneri i Dritës optimist: Dimë gjithçka për Feyenoordin, është sportive të shpresojmë

  • 21/07/2021 | 22:09

Trajneri i Dritës optimist: Dimë gjithçka për Feyenoordin, është sportive të shpresojmë

Nesër me fillim nga ora 21:00, skuadra nga Gjilani, Drita do të zhvillojë ndeshjen e parë si vendase kundër gjigantit holandez Feyenoord, takim ky i vlefshëm për raundin e dytë kualifikues të UEFA Conference League.


Para ndeshjes së nesërme, trajneri i Dritës Ardijan Nuhiji doli në një konferencë për media, ku tregoi njohuritë e tij dhe të lojtarëve për klubin e Feyenoord-it, e po ashtu edhe çka pret nga ta, përcjell KosovaPress.

Fillimisht, Nuhiji u pyet se cilat janë njohuritë e tij për klubin e Feyenoordit, dhe se si ndihet që do të ketë një kundërshtarë si Feyenoordi, një nga kundërshtarët më të mëdhenj që ka ateruar ndonjëherë në Kosovë.

“Do të jetë një eksperiencë e mirë për neve, si për mua si trajner ashtu edhe për ekipin tim, sepse më vjen mirë që po këta futbollistë arritën që të sjellin një skuadër po aq të madhe siç është Feyenoord. Do të jemi në përparësi sepse ne dimë gjithçka për Feyenordin, sepse përveç tash që e kemi analizuar si kundërshtar, përpara kemi ndjekur dhe e kemi përcjellë, dimë për sukseset e Feyenoordit si në kampionatin e tyre ashtu edhe në garat ndërkombëtare. Kemi analizuar shumë ndeshje të tyre, si në aspektin grupor, ashtu edhe në aspektin individual të çdo futbollisti”, tha Nuhiji.

Më pas, Nuhiji tregoi edhe lojtarin më të rrezikshëm që skuadra e tij do të ketë kundërshtarë nesër.

“Tash mendoj që dy krahët janë shumë lojtarë të rrezikshëm, si Sinisterra ashtu edhe Linssen, njashtu edhe në mesfushë kane Kokcu, një lojtar shumë teknik, i cili po ashtu edhe vrapon shumë”, Nuhiji.

Trajneri i klubit gjilanas Nuhiji, po ashtu foli edhe për skuadrën e tij Dritën, duke u shprehur që gjilanasit nuk duhet ta përjashtojnë befasinë në ndeshjen e nesërme.

“Është sportive që të shpresojmë, jemi të përgatitur si ekip. Në futboll, e dimë që gjithmonë ndodhin befasi, e dimë që kemi një kundërshtar shumë të fortë realisht, por në asnjë moment nuk do të dorëzohemi. Do të vlerësojmë kundërshtarin mirëpo asnjëherë nuk do ta nënvlerësojmë edhe kualitetin tonë që kemi. Duhet te jemi të kujdesshëm, e dimë që ndeshja don shumë vrap, por presim dhe të shohim nesër”, tha Nuhiji.

Para konferencës për media të skuadrës së Dritës, po ashtu edhe trajneri i gjigantit holandez Feyenoord Arne Slot për media ka treguar përshtypjet e tija që i ka ndaj Dritës, duke e cilësuar edhe takimin si një ndeshje jo të lehtë, pasi që kjo e fundit zhvillon futboll të mirë me kundërsulme të shpejta.

Ndeshja e nesërme do të zhvillohet në kryeqytet, në stadiumin “Fadil Vokrri” në praninë e gjithsej 3,500 tifozëve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë