Loading…

Trajneri i Greqisë: Duhet të jemi në formën më të lartë për të nxjerrë rezultat pozitiv kundër Kosovës

  • 04/11/2021 | 17:17

Trajneri i Greqisë: Duhet të jemi në formën më të lartë për të nxjerrë rezultat pozitiv kundër Kosovës

Trajneri i Greqisë, John vant Schip ka shprehur respekt për “Dardanët” para duelit të tyre të 14 nëntorit në “Athens Olympic Stadium”


Mirëpo, trajneri holandez insiston se grekët duhet t’i mposhtin gjithsesi Verdhekaltrit për ta ëndërruar kualifikimin në Botërorin e Katarit.

“Ndeshjet me Spanjën dhe Kosovën janë dy të fundit në fazën e grupeve. Do të luftojmë për mundësitë që i kemi për të përfunduar në vendin e dytë. Do ta përgatisim ekipin në mënyrën më të mirë të mundshme për duelet e mbetura. Duhet ta kemi në kokë faktin se Kosova nuk ka qenë kundërshtare e lehtë në tri përballjet tona. Për këtë, duhet të jemi në nivelet më të larta për të nxjerrë rezultat pozitiv”, deklaroi Schip.

Greqia aktualisht është e treta në Grupin B me 9 pikë, katër prapa vendit të dytë, Spanja dhe gjashtë prapa lideres Suedia.

Të dyja ndeshjet e këtij muaji, me spanjollët dhe kosovarët, grekët do t’i luajnë në shtëpi.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë