Loading…

Trajneri i këtij ekipi e goditi me grusht në fytyrë gjyqtarin gjatë ndeshjes

  • 27/09/2021 | 23:40

Trajneri i këtij ekipi e goditi me grusht në fytyrë gjyqtarin gjatë ndeshjes

Një gjyqtar në Prima Categoria në Itali është goditur me grusht në fytyrë nga trajneri i Carpignanos, i cili më pas ka kërkuar falje dhe ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.


Trajneri Giovanni Alosi e sulmoi gjyqtarin Andrea Felis gjatë ndeshjes kundër Oleggio Castello në kategorinë e parë të futbollit italian.

Takimi u pezullua, pasi trajneri e goditi gjyqtarin kur skuadra e tij po humbte me rezultat 2-0 në gjysmën e dytë.

Felis i dha karton të kuq Alosit për shkak të protestave të tij, por ai në vend se të shkonte në zhveshtore, iu afrua duke e sulmuar verbalisht dhe më pas e goditi me grusht në fytyrë.

Pas incidentit, trajneri – të cilin e presin sanksione dhe diskualifikim afatgjatë – kërkoi falje për veprimet e tij dhe dha dorëheqje.

Prima Categoria është niveli i shtatë në sistemin italian të ligave të futbollit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë