Loading…

Trajneri i ri i Man United: Kurrë s’kam parë një lojtar si Cristiano Ronaldo

  • 04/12/2021 | 09:11

Trajneri i ri i Man United: Kurrë s’kam parë një lojtar si Cristiano Ronaldo

Ralf Rangnick pak ditë më parë u emërua trajner i ri i Manchester United.


Vetëm të premten, ai u prezantua zyrtarisht në stolin e djajve të kuq ku edhe mbajti konferencën e para si trajner i Man United.

63-vjeçari s’kishte se si t’i ikte pyetjeve për Cristiano Ronaldon që ka pasur shumë dilema se si o të përshtatet në stilin e trajnerit të ri.

“Idetë e tua të futbollit, stilin tënd, gjithmonë duhet të adaptosh me lojtarët që ke të gatshëm”, tha fillimisht Rangnick, lidhur me pyetjen se si do t’i përshtatej Ronaldo lojës së tij.

“Kur shikoni Cristianon se çfarë bëri në lojën e fundit, në moshën 36-vjeçare, është fantastike. Profesionist i vërtet. Në moshën e tij, kurrë s’kam parë lojtar më të përgatitur fizikisht se ai”.

“Ai edne është lojtar që shumë lehtë mund të bëjë diferencën”.

“Nga Ronaldo pash se është shumë i gatshëm të japë kontributin e tij në ekip dhe shokët e tij të skuadrës do të bëjnë të njëjtën gjë”.

Ronaldo deri më tani ka shënuar 12 gola me Unitedin në 16 paraqitje këtë sezon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë