Loading…

Trajneri i ri i United kërkon transferimin e yllit të Juventusit

  • 13/05/2022 | 20:25

Trajneri i ri i United kërkon transferimin e yllit të Juventusit

Trajneri i ardhshëm i Manchester United, Erik ten Hag, thuhet se është i prirur për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt gjatë afatit kalimtar të kësaj vere.


Djajtë e Kuq po planifikojnë të shtojnë të paktën një qendërmbrojtës të ri në tregun e ardhshëm, me Phil Jones, Eric Bailly dhe Axel Tuanzebe potencialisht që të gjithë të largohen me marrëveshje të përhershme.

Pau Torres i Villarreal dhe Goncalo Inacio i Sporting Lisbonës kanë qenë të lidhur fort me kalime në Old Trafford javët e fundit, por sipas gazetarit Oriol Domenech, De Ligt është gjithashtu një objektiv kryesor për 20 herë kampionët e Anglisë këtë verë.

Reprezentuesi holandez luajti nën drejtimin e Ten Hag në Ajax përpara se të përfundonte një lëvizje te Juventusi në vitin 2019, dhe ai ka përfaqësuar Zonjën e Vjetër në 115 raste në të gjitha garat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë