Loading…

Transferimet më të shtrenjta në histori të Premierligës të realizuara gjatë afatit të janarit

  • 14/01/2021 | 08:19

Transferimet më të shtrenjta në histori të Premierligës të realizuara gjatë afatit të janarit

Në janar është vështirë që skuadrat e mëdha të bëjnë transferime sepse nuk duan të shpenzojmë shumë dhe preferojnë në verë, mirëpo skuadrat angleze kanë bërë disa top transferime.


Disa prej tyre kanë dal tejet të suksesshme, kurse të tjerat ishin dështim i vërtetë.

Këto janë top 10 transferimet më të shtrenjta në histori të Premierligës të ndodhura në janar:

10.Willian – Anzhi Makhachkala te Chelsea (30 milionë euro)

9.Edin Dzeko – Wolfsburg te Manchester City (31.5 milionë euro)

8.Andy Carroll – Newcastle United te Liverpool (35 milionë euro)

7.Juan Mata – Chelsea te Manchester United (37.1 milionë euro)

6.Bruno Fernandes – Sporting Lisbon te Manchester United (46.5 milionë euro)

5.Fernando Torres – Liverpool te Chelsea (50 milionë euro)

4.Pierre-Emerick Aubameyang – Borussia Dortmund te Arsenali (56 milionë euro)

3.Aymeric Laporte – Athletic Bilbao te Manchester City (57.2 milionë euro)

2.Christian Pulisic – Borussia Dortmund te Chelsea (57.5 milionë euro)

1.Virgil van Dijk – Southampton te Liverpool (75 milionë euro).

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë