Loading…

Tre mijë policë shqiptarë në Maqedoni, gati të mbrojnë Selën, Ahmetin dhe Zaevin

  • 30/04/2017 | 12:40

Tre mijë policë shqiptarë në Maqedoni, gati të mbrojnë Selën, Ahmetin dhe Zaevin

Pas shpalljes së Talat Xhaferit si Kryetar i Kuvendit të Maqedonisë,  deputeti Artan Grubi tha se ish-ministri i brendshëm Agim Nuhiu ka dhënë urdhër për zbatim të masave të sigurisë që i përkasin kryetarit të ri.


Sipas tyre tani sigurohet edhe objektit ku jeton Xhaferi dhe e çdo pjese e agjendës së tij ditore. Por në pyetjen se sa mund ti besohet kësaj policie Grubi u përgjigj.

“Në atë polici janë 3000 shqiptar, bashkëluftuar të Talat Xhaferit. Ato 3 mijë shqiptar do të ruajnë, jo vetëm Talatin, Artanim dhe Muhamedin, por edhe Zaevn, Oliverin, Todorovin dhe Dimovskin. Janë garantues të stabilitetit të këtij shteti dhe nuk mundët më të ketë polici partiake”, u shpreh Artan Grubi, Deputet i BDI-së.

Edhe Grubi edhe ddeputeti Muhamed Zeqiri thanë se zgjedhja e Xhaferit është bërë në mënyrë legjitime, pasi sipas tyre ai është votuar nga shumica parlamentare dhe është kanë votuar 61 deputetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë