Loading…

Tre të vrarë dhe katër të plagosur nga të shtënat me armë në SHBA

  • 28/01/2023 | 22:13

Tre të vrarë dhe katër të plagosur nga të shtënat me armë në SHBA

Tre persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë në Kaliforni të shtunën në mëngjes, tha policia.


Të shtënat ndodhën rreth orës 2:30 të mëngjesit në Beverly Crest, një lagje luksoze në Los Anxhelos.

Rreshter Frank Preciado i departamentit të policisë së Los Anxhelosit tha më herët të shtunën se tre personat që u vranë ishin brenda një automjeti.

Dy nga katër viktimat e tjera u dërguan me automjete private në spitale dhe dy të tjerë u transportuan me ambulancë, tha zëdhënësi i policisë Sgt Bruce Borihanh.

Dy ishin në gjendje kritike dhe dy ishin në gjendje të qëndrueshme, tha Borihanh.

Mosha dhe gjinia e viktimave nuk janë bërë të ditura menjëherë. Hetuesit po përpiqeshin të përcaktonin nëse kishte një festë në shtëpinë me qira ku ndodhi ngjara ose çfarë lloj grumbullimi po ndodhte, tha Borihanh.

Ai shtoi se policia nuk ka informacion mbi të dyshuarit.

Ky është vrasja e katërt masive në Kaliforni këtë muaj. Për të tretin vit radhazi, SHBA në vitin 2022 regjistroi më shumë se 600 të shtëna masive në të cilat të paktën katër persona u vranë ose u plagosën, sipas Arkivit të Dhunës me Armë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë