Loading…

Tregon bashkëluftëtari, Xhevahir Geci: Adem Jashari ka pi birrë, por ka ditë me mbajt edhe Ramazan

  • 28/11/2022 | 21:45

Tregon bashkëluftëtari, Xhevahir Geci: Adem Jashari ka pi birrë, por ka ditë me mbajt edhe Ramazan

Xhevahir Geci, bashkëluftëtar i komandantit legjendar, Adem Jasharit, ka thënë se Jashari nuk ka qenë i ngarkuar fetarisht.


Ai ka thënë se Adem Jashari ka ditur me agjëru ramazanin, por edhe me pi birrë.

“Ademi ka pi edhe birrë, ka ditë bo edhe muhabet, ka ditë me mbajt edhe ramazan. I ka pas gjitha vlerat edhe kombëtare, por dhe të fesë sonë myslimane”, ka thënë Geci në “Pressing” të T7.

Për praktikën fetare të Jasharit shpesh herë ka pasur debat në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë