Loading…

Tregu i Krishlindjeve i krijuar nga mbeturinat (Foto)

  • 25/12/2016 | 09:27

Tregu i Krishlindjeve i krijuar nga mbeturinat (Foto)

Thomas Dambo reciklues nga Kopenhaga e Danimarkës, këtë vit së bashku me ekipën e tij dhe 60 vullnetar ndërtuan një treg Krishlindjesh.


Remake Christmas është një puntori ku secili nga ne mund të krijoj një dhurat me materiale të reciklushme.

Mos të harrojm të  përmendim që tregu është krijuar nga mbeturinat.

 I tërë fshati është i ndërtuar nga druri dhe bilboardet

1

2

Një shtëpi e kopshatrisë urbane

3

Një market i krijuar me mbeturina të recikluara

dsc5757-585be54aa5905__880

Një skenë brenda një bredhi Krishlindjesh

5

Të gjitha shkollat duhet ta vizitojn

6

Ata bashkëpunojn në grupe

8

Krijojnë dhurata dhe dekorime të mrekullueshme

7

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë