Loading…

Treni serb edhe me mbishkrim shqip ‘Kosova është Serbi’ (Video)

  • 14/01/2017 | 13:11

Treni serb edhe me mbishkrim shqip ‘Kosova është Serbi’ (Video)

Serbia të shtunën në mëgjes ka nisur një tren ilegal të udhëtarëve nga Beogradi për në Mitrovicë, i mbushur me mbishkrime e ikona nacionaliste, të cilat kontestojnë shtëtësinë e Kosovës.


Në mesin e këtyre mbishkrimeve, siç raportojnë mediat serbe, është shkruar edhe në shqip, “Kosova është Serbi”, edhe pse vërehet se kjo fjali ëshë shkruar gabim “Kosova është serb”, përcjell gazetametro.net.

Përgjigja e vetme e instutucioneve të Kosovës përballë këtij provokimi të Serbisë, deri sot ka qenë heshtja.

Treni i dhuruar nga Rusia, sipas institucioneve serbe, do të ketë linjë të rregullt nga Beogradi për në Mitrovicë.

Për këtë linjë nuk është marrë kurrëfar leje nga institucionet përgjegjëse të Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë