Loading…

Treni serb po kthehet në Beograd

  • 14/01/2017 | 20:26

Treni serb po kthehet në Beograd

Treni serb që është nisur nga Beogradi me destinacionin e fundit, Mitrovicën e veriut po kthehet për në Beograd.

Kështu bën të ditur media serbe Tanjug, ku thuhet se të gjithë pasagjerët që ishin në këtë tren, që po rikthehej në këtë linjë pas 18 vjetësh, do të kthehen aty, ku ishin nisur.

Tanjug raporton se ky vendim për kthimin e trenit është marrë nga kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë