Loading…

Trepça humbi 45 mijë euro për tre ditë

  • 19/06/2021 | 20:13

Trepça humbi 45 mijë euro për tre ditë

Tash e tri ditë, brenda minierës së Trepçës në Stantërg, nuk u nxor as edhe një gram xehe.


Një defekt që u shfaqë të mërkurën në ashensorin që i bartë minatorët për nëntokë, nuk u rregullua ende, derisa institucionit i shkaktoi 45 mijë euro humbje.

Telashet me makinën ngritëse bënë që minatorët të ngujohen për më shumë se katër orë, 800 metra nën tokë.

E për sanimin e defektit, nga drejtoria thanë se po punohet intenzivisht derisa japin një arsye pse mund të ketë ndodhur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë