Loading…

Tri gjëra që nuk duhet ti bëni pas orës 21:00

  • 14/12/2016 | 17:37

Tri gjëra që nuk duhet ti bëni pas orës 21:00

Asgjë nuk mund të zëvendësojë një gjumë të shëndetshëm kështu që kjo është arsyeja pse kemi dedikuar këtë artikull, për t’ju ndihmuar të mësoni ato që nuk duhet të bëni pas orës 21:00 në mënyrë që ju të bëni një gjumë të mirë natën.

Cigare

Hulumtimet kanë treguar se ata që pinë cigare vetëm para se të shkojnë në shtrat janë shumë të lodhur të nesërmen

Mish për darkë

Nëse ju nuk doni që vakti të shqetësojë gjumin tuaj, hani ushqim të lehtë para gjumit. Tretje e proteinave në trup shpesh është punë intensive e vështirë ndërsa trupi është në një gjendje tjetër.

Rroba shumë të ngushta

Rroba shumë të ngushta pengojnë ciklin e gjumit duke çuar në një temperaturë të rritur trupore si dhe duke zvogëluar nivelin e serotoninës. Pra, ju rekomandojmë që të flini me pizhame të rehatshme./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë