Loading…

Tri gjërat që partneri juaj i dëshiron gjatë seksit

  • 06/06/2021 | 17:51

Tri gjërat që partneri juaj i dëshiron gjatë seksit

Normalisht se nuk duhet ta lejoni një mashkull t’ju tregojë se si të silleni në shtrat. Por në rast se keni qenë duke menduar se çfarë i pëlqen atij, atëherë ky është artikulli i duhur.


Bazuar në dëshirat dhe deklarimet e meshkujve, ekspertët kanë përpiluar një listë me këshilla, të cilat tregojnë se çfarë u pëlqen meshkujve gjatë seksit.

Atij i pëlqen kur flisni gjëra të ndyra

Nuk nevojitet të shpjegoni çfarëdo që është duke ndodhur gjatë aktit, por do të befasoheni për efektin që mund ta kenë disa fjalë të ndyra herë pas here.

Jo gjithkush ndihet komod ta bëjë këtë, megjithatë fjalë të shkurta si “ndihem shumë mirë”, ose “më fuqishëm” mund ta eksitojnë atë tej mase.

Është mirë ta merrni kontrollin ndonjëherë

Nuk ka gjë më të mirë sesa kur vajza e din se çfarë i pëlqen asaj, dhe këtë duhet t’ia komunikoni atij. Prandaj, herë pas here merreni kontrollin gjatë aktit dhe veproni siç ju dëshironi, dhe mos hezitoni ta caktoni edhe pozitën që ju pëlqen.

I pëlqen kur ju sugjeroni pozicione të reja

Meshkujve u pëlqen tejet mase kur partneret sugjerojnë pozicione të reja gjatë aktit. Nëse keni lexuar së fundmi për ndonjë pozicion të ri të cilin dëshironi ta provoni, mos e mendoni dy herë dhe bëjeni atë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë