Loading…

Tri opsionet e Barcelonës me Dembelen

  • 19/01/2022 | 21:12

Tri opsionet e Barcelonës me Dembelen

Barcelona vështirë se do të mund ta mbajë Ousmane Dembelen edhe më tej në skuadër.


Sulmuesi francez po kërkon 700 mijë euro pagë në javë, e klubi katalunas e ka refuzuar kërkesën e tij.

Kontrata e tij skadon në këtë verë dhe Barcelona po vazhdon të tentojë që të bind atë që të rinovojë kontratën, raporton AS.

Mirëpo, mediumi spanjoll raporton se Dembele dhe Blaugranasit kanë tri opsione që tashmë janë të ditura.

Xavi bëri të ditur në konferencë për media se francezi duhet ta nënshkruajë kontratën e re ose do të shitet.

AS ka publikuar tani edhe opsione të tjera si, të shkëputet kontrata në mënyrë reciproke dhe të vazhdohet tutje ose të përfundojë kontratën e Dembeles dhe të shkojnë në gjykatë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë