Loading…

Tri pijet për një bark të sheshtë në afat rekord

  • 03/12/2019 | 11:38

Tri pijet për një bark të sheshtë në afat rekord

Nëse keni vendosur t’i humbni kilet e tepërta, atëherë me siguri e dini se mënyra më e mirë është duke i kombinuar ushqimet e shëndetshme me ushtrime fizike, sidoqoftë këto të dyja nuk janë metodat e vetme se si mund ta rrafshoni barkun, shkruan Gazeta Metro.


Siç tregojnë ekspertët, ka disa pije të cilat mund t’i konsumoni për ta shpejtuar procesin e djegies së yndyrës në mënyrë që të humbni dhjamë më shpejt.

Më poshtë ju sjellim pijet më të mira që ju ndihmojnë të humbni peshë më shpejt.

Uji i ftohtë

Konsumimi i ujit të akullt mund ta shpejtojë procesin metabolik në mënyrë që të digjni më shumë kalori.

Uji me kokos

Uji me kokos ka më shumë elektrolite se çdo pije tjetër. Aq më shumë elektrolite prezente, aq më shumë ju hidratojnë.  Elektrolitet ju japin energji dhe jua shpejtojnë metabolizmin.

Çaji i gjelbër dhe çaji i zi

Me siguri se keni dëgjuar për vlerat e çmueshme e ushqyes të çajit të gjelbër. Por, çaji i gjelbër njihet edhe si produkt që ju ndihmon të humbni peshë sepse e shpejton procesin metabolik në trup, duke lejuar të digjni më shumë kalori. Çaji i gjelbër mund të djegë deri në 43% më shumë yndyrë sesa pijet e rregullta që i konsumoni. Edhe çaji i zi është ideal për ata të cilët duan të humbin peshë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë