Loading…

Tri raste të dhunës në familje për 24 orë

  • 22/11/2016 | 19:18

Tri raste të dhunës në familje për 24 orë

Në Policinë e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit u raportuan tri raste të dhunës në familje.

Është arrestuar një person i cili dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike mbi bashkëshorten dhe djalin e tij.

” Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është ndaluar në stacion policor për gjashtë orë, pastaj rasti do të vazhdojë në procedurë të rregullt”,thuhet në raprotin 24 orësh nga Policia e Kosovës.

Gjithashtu edhe një person tjetër u arrestua në Lipjan për dhunë fizike, ku në raport thuhet se i dyshuari ka ushtruar dhunë fizike ndaj vazjës së tij.

“Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Edhe një tjetër bashkëshorte është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i tij në Ferizaj. Viktima e dhunës, ka marrë lëndime trupore dhë i është ofruar trajim mjekësor.

Dhe me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë