Loading…

‘Tri shtete të BE’së po shqyrtojnë kërkesën për pezullim të vizave dhe fondeve të IPA’s

  • 31/05/2023 | 12:52

‘Tri shtete të BE’së po shqyrtojnë kërkesën për pezullim të vizave dhe fondeve të IPA’s

Ish-kryediplomati i Kosovës, Petrit Selimi iu është referuar disa informacioneve të tij brenda Bashkimit Evropian ku thotë se të paktën 3 shtete anëtare të Bashkimit Evropian po shqyrtojnë pezullimin e fondeve të IPA-s dhe liberalizimin e vizave për Kosovën.


Ai ka thënë se kjo është një lëvizje drastike, e papranueshme, derisa ka kërkuar zgjidhje konkrete.

“Informacioni më i fundit nga diskutimet brenda BE-së. Të paktën 3 shtete anëtare të BE-së (nuk do t’i përmendim këtu) po shqyrtojnë kërkesën për pezullimin e fondeve të IPA-s dhe liberalizimit të vizave për Kosovën. Lëvizje drastike, e papranueshme, nëse shtyhen. Tani kemi nevojë për zgjidhje konkrete të paraqitura nga Kosova”, tha Selimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë