Loading…

Truku që ju ndihmon të mbani bukën e butë dhe pa myk

  • 21/05/2020 | 21:05

Truku që ju ndihmon të mbani bukën e butë dhe pa myk

Një nga problemet më të mëdha që mund të përballet në shtëpiake është buka  e thatë, që nuk reziston më shumë se 24 orë.


Kjo sepse deri më tani është vepruar gabim. A e dini se as qeset plastike dhe as ato prej letre nuk ju ndihmojnë që ta mbani bukën e butë e aq më tepër rezistente ndaj mykut.

E dini se çfarë duhet të bëni? Në ndihmë ju vjen peshqiri i kuzhinës. Mjafton ta mbështillni bukën mirë dhe më pas futeni në kanistër dhe i thoni lamtumirë mykut, por edhe do të keni një bukë të butë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë