Loading…

Trump do ta ridefinojë politikën ndaj Kosovës

  • 25/01/2017 | 22:18

Trump do ta ridefinojë politikën ndaj Kosovës

Kryetari i Partisë Popullore serbe (SNP) Nenad Popoviq mendon se Beogradi nduk duhet t’i ndërpresë negociatat me Prishtinën derisa të mos vendoset bashkëpunimi i administratës së re amerikane të Donald Trumpit me administratën ruse të Vladimir Putin duke vlerësuar se Trump do ta ridefinojë politikën ndaj Kosovës


Ai mendon se me takimin djeshëm të përfaqësuesve të Beogradit dhe të Prishtinës në Bruksel, i është bërë shërbim Hashim Thaçit, pasi, sipas tij, i është dhënë “legjitimitet në momentin kur ai politikisht ishte i vdekur pas disfatës së mbrojtëses së tij Hillary Clinton në zgjedhjet presidenciale”.

Sipas fjalëve të tij, që përcjell “Vecernje novosti’, Serbia tani ka shansin që ta rikthejë në favor të vetin politikën ndaj çështjes së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë