Loading…

Trump duke folur për Kosovën më 1999

  • 09/11/2016 | 23:40

Trump duke folur për Kosovën më 1999

Presidenti i zgjedhur në zgjedhjet e së martës në Shtetet e Bashkuara, Donald Trump, i ftuar te prezantuesi i famshëm televiziv “Larry King Live”  të mbajtur në periudhën pas luftës në Kosovë, ishte deklaruar rreth vendimit të ish-presidentit Bill Clinton për ta bombarduar Serbinë gjatë luftës në Kosovë më 1999.

Trump thoshte atë kohë se nuk ishte kundër ndërhyrjes, por sikur i të ishte komandant suprem i ushtrisë do t’i fuste trupat tokësore në Kosovë në vend të opsionit që zgjodhi Clinton, atë të bombardimeve nga ajri.

“Ne bombarduam vendin nga të gjitha anët, në çdo mënyrë dhe vdekjet kanë arritur në mijëra. Por shikoni çfarë i kemi bërë vendit, njerëzve dhe vdekjet që kemi shkaktuar”, kishte thënë Trump./gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=EzTFCte2Qe4

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë