Loading…

Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA’në

  • 15/05/2019 | 22:43

Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA’në

Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve.


Presidenti amerikan, përgënjeshtroi gjithashtu në Twitter çdo mosmarrëveshje të brendshme brenda administratës së tij në lidhje me politiken e tij të ashpër në Lindje të Mesme.

“Shprehen opinione të ndryshme dhe unë marr vendimin përfundimtar, është një proces shumë i thjeshtë”, theksoi Trump.

Presidenti amerikan e konsideron Teheranin si faktorin kryesor të destabilitetit në Lindjen e Mesme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë