Loading…

Trump largohet për herë të fundit si president nga Shtëpia e Bardhë

  • 20/01/2021 | 14:29

Trump largohet për herë të fundit si president nga Shtëpia e Bardhë

Donald Trump është larguar nga Shtëpia e Bardhë.


Donald Trump sapo është larguar nga Shtëpia e Bardhë, raporton Cnn.

Ai është në rrugën e tij për në Joint Base Andrews, ku pritet të ketë një ceremoni të shkurtër lamtumire në bazë përpara një fluturimi të fundit presidencial në Palm Beach.

Trump është planifikuar të japë deklarata në një ceremoni në bazë.

Largimi i tij i hap rrugë inaugurimit të Joe Biden si president i ri në SHBA.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë