Loading…

Trump me mesazh lamtumirës: I uron ‘fat’ presidentit Biden

  • 20/01/2021 | 11:48

Trump me mesazh lamtumirës: I uron ‘fat’ presidentit Biden

Presidenti në largim Donald Trump, i uroi fat pasaardhësit të tij Joe Biden që do betohet sot si presidenti i ri i SHBA’ve, duke thënë se do lutej për suksesin e tij, transmeton Gazeta Metro.


Por Trump nuk e tha emrin e Biden, as nuk e përmendi drejtpërdrejt atë, pas kundërshtimeve të ashpra që bëri kur ky i fundit fitoj zgjedhjet.

Trump dhe zonja e parë Melania Trump do të largohen nga Shtëpia e Bardhë të mërkurën në mëngjes, duke shkuar në vendpushimin e tyre në Florida, derisa pritet të ndalen për një lamtumirë në bazën ushtarake jashtë Ëashington DC.

Ata nuk do të qëndrojnë as për të marrë pjesë në inaugurimin e Biden ose për të pritur atë dhe gruan e tij në Shtëpinë e Bardhë siç ka qenë një ritual i transferimit të pushtetit. “Këtë javë, ne përurojmë një administratë të re dhe lutemi për suksesin e saj në mbajtjen e Amerikës të sigurt dhe të prosperuar,” tha Trump në një fjalim lamtumire të regjistruar video. “Ne i shprehim urimet tona më të mira, dhe gjithashtu duam që ata të kenë fat – një fjalë shumë e rëndësishme.” Presidenti në largim më pas vazhdoi të pretendonte sukses të jashtëzakonshëm në atë që kishte vendosur të arrinte. “Me mbështetjen dhe lutjet e popullit amerikan, ne arritëm më shumë sesa çdokush mendonte të jetë e mundur. Askush nuk mendoi që edhe mund të afroheshim ”, tha ai.

Trump mund të largohet nga qyteti, por jo politika. Ëall Street Journal ka raportuar se ai po mendon të lundrojë një parti të re politike dhe e ka diskutuar atë me disa bashkëpunëtorë. Ai thuhet se ka një emër për të – Partia Patriot. Nuk ishte menjëherë e qartë nëse ishte kjo parti e re që ai kishte në mendje kur ai tha në fjalimin e tij lamtumirës, ​​”Unë dua që ju të dini se lëvizja që ne filluam vetëm sa po fillon.”/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë