Loading…
Trump nuk pi alkool, arsyeja është e dhimbshme
  • 12/07/2018 | 15:01

Trump nuk pi alkool, arsyeja është e dhimbshme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka treguar se pse nuk ka pirë kurrë asnjë pije alkoolike në jetën e tij.


Ai është hapur për këtë temë për herë të parë, dhe ka thënë se nuk pi alkool për arsye se vëllai i tij i madh i ishte përgjeruar atij që kurrë të mos e bënte këtë.

Fred Trump ka vdekur 36-vjet më përpara në vitin 1981, në moshën 43-vjeçare, përderisa në ato kohë, Donald Trump ishte 35-vjeçar.

Vëllai i D.Trump kishte vdekur pas një beteje të gjatë me alkoholismin.

Dhe për shkak të këtij problem të vëllaut të madh, Donald kurrë nuk kishte provuar alkoolin deri më sot.

Dhe po ashtu, kjo është arsyeja se pse Presidenti nuk ka konsumuar asnjëherë as edhe një cigare të vetme.

Presidenti ka thënë në një deklaratë të tijën: “Unë kam pasur një vëlla me emrin Fred – njeri i mrekullueshëm, ka pasur personalitetin më të mirë, ka qenë shumë më i mirë se unë.  Por ai ka pasur një problem, ai ka pasur varësi ndaj alkoolit, dhe ai më thoshte gjatë gjithë kohës ‘mos pi; mos pi’.  Ai ishte më i vjetër se unë, dhe unë e dëgjoja atë, e respektova shumë. Gjatë gjithë kohës më thoshte ‘mos pi duhan’ dhe këtë ai do e thoshte gjatë gjithë kohës. Deri më sot unë kurrë nuk kam pirë asnjë gotë alkool”, ka thënë i pari i Shtëpisë së Bardhë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë