Loading…

Trump pas fitores: Është koha që amerikanët të bëhen bashkë

  • 09/11/2016 | 09:03

Trump pas fitores: Është koha që amerikanët të bëhen bashkë

Presidenti i sapozgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, në fjalimin e tij pas fitores, ka thënë se tani është koha që amerikanët të bëhen bashkë përsëri dhe të punojnë për një të ardhme më të mirë të Amerikës.

“Sapo pranova një thirrje nga sekretarja Clinton, ajo na uroi neve për fitoren dhe unë e urova atë për kampanjën me shumë punë. Ne i jemi falënderues për shërbimin që i ka bërë ajo Amerikës si sekretare e shtetit”, ka thënë Trump.

“Unë them se është koha që të bëhemi bashkë si një komb i vetëm. Unë u premtoj se do të jem president i të gjithë amerikanëve dhe kjo është e rëndësishme për mua. Ju që keni vendosur që të mos përkrahni mua, unë ju afrohem juve dhe kërkoj ndihmë edhe nga ju që ta çojmë përpara këtë shtet”, ka shtuar ai, transmeton gazetametro.net

“Kjo çfarë kemi bërë ne nuk ka qenë fushatë e zakonshme, por lëvizje e jashtëzakonshme, e amerikanëve që punojnë fort dhe e duan shumë shtetin e tyre”.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë