Loading…

Trump përsëri e quan ‘të turpshëm’ gjykimin që po bëhet ndaj tij

  • 23/01/2020 | 21:54

Trump përsëri e quan ‘të turpshëm’ gjykimin që po bëhet ndaj tij

Presidenti Trump mbajti një konferencë shtypi të paplanfikuar para se të largohej nga Davos, ku ai mbajti edhe fjalimin e hapjes të martën në Forumin Ekonomik Botëror, transmeton Gazeta Metro.


Trump në fjalimet e tij lavdëroi ”qasjen e re” të administratës së tij për ekonominë, për të cilën ai tha se kishte bërë që vendi të lulëzonte si kurrë më parë.

Ai gjithashtu foli edhe për gjykimin ndaj tij, duke vazhduar kritikat e duke e quajtuar si një ”mashtrim” e ”gjueti shtrigash”. Ai madje mbrojti thirrjen telefonike që kishte me liderin e Ukrainës. Nuk ishte e qartë se çfarë e shtyu Presidentin të thërriste këtë konferencë, pak para nisjes nga Davos.

Ai u përball me pyetje nga reporterët për vazhdimin e gjykimit ndaj tij. Trump iu përgjigj një pyetje duke i hedhur poshtë procedurat e duke i cilësuar të ”turpshme”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë