Loading…
Trump përzë avokatin e përgjithshëm, Jeff Sessions
  • 07/11/2018 | 21:21

Trump përzë avokatin e përgjithshëm, Jeff Sessions

Presidenti Donald Trump ka pushuar nga puna avokatin e përgjithshëm Jeff Sessions.


”Me kërkesën tuaj unë po dorëzoj dorëheqjen time”, Sessions shkroi në një letër për shefit e stafit të Shtëpisë së Bardhë, John Kelly, shkruan CNN, transmeton gazetametro.net

Mathew Whitaker pritet të ushtrojë rolin e avokatit të përgjithshëm, tha Trump.

Trump refuzoi të përgjigjej në pyëtje për Sessions në konferencën për shtyp duke thënë se në përgjithësi është shumë i kënaqur me kabinetin e tij. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë