Loading…

Trump prezanton testin më të shpejtë COVID-19

  • 29/09/2020 | 10:56

Trump prezanton testin më të shpejtë COVID-19

Presidenti i SHBA, Donald Trump, njoftoi në një konferencë shtypi në Shtëpinë e Bardhë, mbërritjen e një testi të ri të shpejtë për Covid-19, me një përgjigje brenda 15 minutash.


”Jam krenar që kemi zbuluar në një kohë të shkurtër testin më të përparuar në botë”, deklaroi Trump, raporton ATSh.

“Pothuaj 6,5 milionë teste të shpejta do të sigurohen këtë javë”, theksoi Brett P. Giroir, ndihmëssekretari i Shëndetësisë duke shfaqur një demonstrim të drejtpërdrejtë me një tampon.

Presidenti shtoi se “jemi në rrugën e duhur për të shpërndarë vaksinën në një kohë rekord” kundër koronavirusit”./

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë