Loading…
Trump: Putin nuk është armiku im
  • 12/07/2018 | 18:05

Trump: Putin nuk është armiku im

Duke folur në një konferencë për shtypin në Brukseltë enjten, presidenti amerikan, Donald Trump, tha se presidenti rus Vladimir Putin nuk është armik por më shumë kompetitor.


Trump, i cili ishte pjesëmarrës në një Samit të NATO’s në Bruksel, foli për raportet e tij me Putin’in pasi një gazetar e pyeti pse mendon se takimi me presidentin rus do të shkojë mirë, transmeton gazetametro.net

“Është një kompetitor. Ai ka qenë shumë i mirë me mua sa herë e kam takuar. Unë kam qenë i mirë me të”, tha Trump.

“Dikush ishte duke pyetur, ‘A është armik ai?’ Ai nuk është armiku im. A është një mik? Jo, nuk e njoh mirë. Por për aq sa e kam takuar, kemi kaluar mirë…por në fund të ditës, ai është një competitor. Ai përfaqëson Rusinë. Unë përfaqësoj SHBA’në. Nuk është çështje e armikut apo mikut”, shtoi Trump.  /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë