Loading…

Trump shkund NATO-n (VIDEO)

  • 18/11/2016 | 18:37

Trump shkund NATO-n (VIDEO)

E ardhmja e NATO-s, aleancës më të fuqishme në botë, tani duket e paqartë.

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë gjatë fushatës se pakti i sigurisë është i vjetruar.

Por, nëse NATO nuk është më pengesë, ka frikë se Rusia do të përdorë mjetet ushtarake për të destabilizuar shtetet evropiane.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë