Loading…

Trusti Pensional ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët rreth 10 përqindëshit

  • 30/03/2021 | 10:11

Trusti Pensional ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët rreth 10 përqindëshit

Fondi i Kursimeve Pensionale ka njoftuar të gjithë kontribuesit që s’kanë aplikuar ende për tërheqjen e 10 përqindëshit, se kanë afat të aplikojnë vetëm deri më 6 prill.


Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Trusti ka bërë me dije se pas kësaj date nuk mund të aplikohet për tërheqjen e kursimeve.

“I njoftojmë të gjithë kontribuuesit që nuk kanë aplikuar për tërheqjen e 10%-shit se më datë 6 prill 2021 përfundon afati për aplikim.  Uebfaqja për aplikim është: www.trusti10.org. Siç e ka përcaktuar ligji, pas 6 prillit 2021 nuk do të mund të aplikohet për tërheqjen e 10%-shit”, thuhet në njoftim.

Njoftim

I njoftojmë të gjithë kontribuuesit që nuk kanë aplikuar për tërheqjen e 10%-shit se më datë 6 prill 2021…

Posted by Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës on Tuesday, 30 March 2021

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë