Loading…

Tuchel lavdëron paraqitjen e Saul

  • 27/10/2021 | 17:10

Tuchel lavdëron paraqitjen e Saul

Trajneri gjerman Thomas Tuchel ishte i lumtur me paraqitjen e mesfushorit spanjoll Saul në ndeshjen e Chelseat në Carabao Cup kundër skuadrës së Southamptonit.

Kalimin tutje në çerekfinale Chelseat ia siguroi faza e penalltive, ku penalltia vendimtare e fitores së “Bluve” u shënua nga mbrojtësi Reece James, përcjell KosovaPress.

Penalltia e James ia siguroi fitoren 4:3 skuadrës së Tuchel, pasi që për kundërshtarët ishin Theo Walcott dhe Will Smallbone të cilët dështuan që të konvertojnë me gol nga pika e bardhë.

Në këtë fitore u paraqit edhe mesfushori spanjoll Saul Niguez, i cili ka impresionuar trajnerin Thomas Tuchel me paraqitjen e tij mbrëmë.

“Ai kishte një ndeshje të mirë, një hap i madh në rrugën e drejtë për të. Unë jam i lumtur. Ne menduam që ai do të ketë probleme me intensitetin e lojës në minutën e 70’ por ai vazhdoi mirë e më mirë, kishte shanse dhe goditje drejt portës”, tha Tuchel.

“Ne menduam që ta lëmë të luaj dhe t’i japim atij minutazhë. Ishte një hap i mirë për të”, shtoi trajneri gjerman.

Që nga transferimi i tij si huazim nga Atletico Madridi te Chelsea, mesfushori spanjoll Saul Niguez ka arritur të bëjë vetëm 4 paraqitje për “Blutë” e Londrës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë