Loading…

Turisti britanik ‘rrahet për vdekje’ në Spanjë

  • 21/08/2019 | 14:28

Turisti britanik ‘rrahet për vdekje’ në Spanjë

Një burrë britanik u rrah brutalisht pasi u përpoq të paralajmëronte shokët e tjerë turistë për “mashtrimet e lojërave në rrugë” në Benidorm. Pamjet tronditëse tregojnë se si turisti u rrethua nga shtatë burra para se të hidhej në tokë dhe të goditej me shkopinj dhe armë të tjera ndërsa kalimtarët u përpoqën të ndalin përleshjen,transmeton Gazeta Metro.


Fotografitë treguan se si koka e turistit mbeti e mbuluar në gjak pas sulmit të egër që iu bë atij kur ai ishte me pushime në bregdetin jugor të Spanjës.Raportet thonë se ai nuk ka ngritur akuza kundër burrave pasi njëri prej sulmuesve të tij e ndoqi atë në spital, ku ai mori mjekim.

Kuptohet që viktima kishte provuar të paralajmërojë turistët e tjerë për lojën e filxhanit ‘trileros’, e cila përpiqet të joshte kalimtarët të hedhin para dhe të vendosin një bast në të cilin filxhani përmbante një objekt – zakonisht një bizele ose patate.Burrat dyshohet se morën një pakënaqësi nga turistët tjerë  dhe kundërshtime për lojën e tyre dhe e vendosën atë para turistëve të tjerë duke e rrahur.

Në një fazë, sulmuesit goditën me një objekt mbi kokën e tij, ndërsa një tjetër mbështillnin këmbët rreth tij ndërsa luftonin në dysheme.Sulmi u filmua nga shoku Brit Howard George Stirrup. Deri më tani videoja është parë mijëra herë pasi është ngarkuar në YouTube.

Policia i tha turistit dhe miqve të tij që të shkonin në spital dhe më pas të bënin një raport në komisariat.Por ata nuk e bënin sepse viktima nuk kishte dokumente identiteti dhe ai që e rrahur po e dërgonte në spital.Ai shtoi: “Kështu që ata humbën besimin në sistem dhe hoqën dorë nga ngritja e akuzave.”Ata gjithashtu nuk kishin mundësinë ose dëshirën të ktheheshin në Spanjë në një datë të mëvonshme dhe të shkonin në gjyq.”/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë