Loading…

Turistja austriake u zhduk në Shqipëri, gjendet në këtë mal

  • 07/05/2018 | 10:12

Turistja austriake u zhduk në Shqipëri, gjendet në këtë mal

Është gjetur shëndoshë e mirë në pyllin e Llogarasë, pas nëntë orësh kërkimesh, turistja austriake e cila u shpall e zhdukur.


“Strukturat Policore të DVP. Vlorë së bashku me agjencinë e zonave të mbrojtura dhe në bashkëpunim me banorët e zonës, pas nëntë orë kontrolli në një terren të vështirë dhe një situate meteorologjike jo të mirë në pyllin e Llogarasë kanë bërë të mundur gjetjen e shtetases austriake shëndoshë e mirë”, thuhet në njoftimin e Policisë, shkruan gazeta Shekulli.

Policia e Vlorës bën po ashtu me dije se shtetases Adelt Wolper (45 vjeçare) i është bërë kontroll mjekësor dhe aktualisht është në gjendje shumë të mirë shëndetësore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë