Loading…

Turqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

  • 05/06/2020 | 23:25

Turqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet me madhësi 5 goditi në lindje Turqinë të premten, sipas agjencisë së vendit të për katastrofat.


Tërmeti ndodhi në thellësinë e shtatë kilometrave (4.3 milje) në rrethin Puturge të provincës Malatya, tha Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij të internetit.

Tërmeti, i cili u ndje në provincat fqinje, ndodhi në 9.06 p.m. koha lokale (1806GMT), shtoi ajo.

Guvernatori i Malatya, Aydin Barus i tha Anadolu Agency që deri më tani nuk kishte raportime për viktima, megjithëse situata ende po monitorohet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë