Loading…
Turqia thotë se ka videon që tregon se gazetarin Khashoggi e vranë
  • 12/10/2018 | 18:59

Turqia thotë se ka videon që tregon se gazetarin Khashoggi e vranë

Zyrtarët turq kane audio dhe video që tregojnë se gazetari i zhdukur saudit, Jamal Khashoggi u vra brenda konsulatës sauditë në Stamboll, shkruan BBC, transmeton gazetametro.net


Khashoggi, një kritik i qeverisë saudite, nuk është parë që kur hyri në ndërtesë më 2 tetor.

Inteligjenca turke posedon ‘’evidencë të dokumentuar’’ të vrasjes, tha një burim i afërt me hetimin.

Arabia Saudite mohon këto përfundime. Thotë se gazetari u largua nga ndërtesa.

Zhdukja dhe vdekja e raportuar e gazetarit saudit kanë provokuar zemërim ndërkombëtar dhe dëmtoi konfidencën e biznesit në Arabinë Saudite. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë