Loading…

Turqit e Kosovës ishin pro Erdoganit

  • 16/04/2017 | 20:54

Turqit e Kosovës ishin pro Erdoganit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka marrë mbështetjen e shtetasve të Turqisë që jetojnë në Kosovë, në referendumin e zhvilluar sot në Turqi, për ndryshime kushtetuese, që do t’i jepnin atij kompetenca të gjera.


Njëmijë e 561 turq në Kosovë kanë pasur të drejtë vote në referendumin turk, prej të cilëve kanë ardhur 707 vota të vlefshme.

Gjithsej 57.14 për qind e turqve në Kosovë i kanë thënë ‘Po’ ndryshimeve kushtetuese, të cilat do t’i japin Erdoganit kompetenca më të gjera si president, dhe të cilat do ta heqin postin e kryeministrit. /gazetametro.net
17820297-10155376620172847-706437425-o_1492363406-4701401

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë