Loading…

Turqit e Kosovës nderojnë viktimat e Stambollit

  • 13/12/2016 | 19:43

Turqit e Kosovës nderojnë viktimat e Stambollit

Sulmet e cilësuara si terroriste në Stamboll, morën 46 jetë njerëzish natën e së shtunës. Ndërkaq, solidarizimet me viktimat e këtyre sulmeve, po vazhdojnë edhe sot, shkruan Gazeta Metro.

Ambasada e Turqisë në Prishtinë, sot ka mbledhur fëmijë të komunitetit turk në Kosovë, për të bërë nderime dhe solidarizim me viktimat e shpërthimeve të para tri ditëve në Stamboll.

15571232_1153554151408315_1150897091_n

“Dëshmorët nuk vdesin” dhe ” turqit e pa ndare”, ishin thirrjet e turqve sot para ambasadës turke në Prishtinë.

Ndryshe, mbrëmjen e së shtunës, Stambolli u godit nga dy sulme të forta, ku mbetën të vrarë 46 persona, kryesisht policë. Këto sulme, pak orë pas ngjarjes, presidenti turk Erdogan, i ka cilësuar si terroriste./gazetametro.net/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë