Loading…

Twitter bëhet televizion

  • 02/05/2017 | 20:53

Twitter bëhet televizion

Twitter bëhet një televizion. Mikroblogu i postimeve ka bërë marrëveshje me 16 editoriale, përfshi Bloomberg, BuzzFeed, NBA dhe Live Nation për transmetimin direkt të përmbajtjeve të tipologjive të ndryshme, 24 orë në ditë.


Kjo lëvizje, gjithnjë e më e përfolur këto ditët e fundit, tregon interesin gjithnjë e më të madh të platformës për videot dhe transmetimin, sektor ku duke nisur që nga Facebook, po impenjohen të gjithë gjigantët e teknologjisë.

Sipas të dhënave të tremujorit të fundit, Twitter ka regjistruar më shumë se 800 orë përmbajtje ‘live’ me një numër shikuesish prej 45 milionë përdorues unik.

“Me këto përmbajtje të reja duam t’i ofrojmë më shumë gjëra përdoruesve, më shumë të ardhura editorëve dhe u japim mundësi kompanive të kenë më shumë publik”, shpjegon shoqëria e Twiter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë