Loading…

Twitter mundëson video – transmetimet me 360 shkallë

  • 01/01/2017 | 16:53

Twitter mundëson video – transmetimet me 360 shkallë

Twitter ka njoftuar se një tipar i ri do të vijë në aplikacionin e njohur të tyre për video, Periscope. Përdoruesit së shpejti do të kenë mundësi të transmetojnë video në 360 shkallë

Që nga sot, secili përdorues i Twitter ose Periscope do të mund të ndërveprojë me videot 360 shkallëshe. Videot janë të etiketuara me titullin ‘LIVE 360’.

Megjithatë, jo çdokush mund të transmetojë në 360 shkallë. Vetëm transmetuesit e caktuar mund të kenë çasje në këtë tipar të platformës.

Nëse dëshironi të keni qasje në transmetim të videove 360 shkallë, duhet të plotësoni një formë të caktuar për të qenë në listën e pritjes. Forma ju kërkon të caktoni llojin e kamerës që do të përdorni për të xhiruar në 360 shkallë.

Megjithëse një numër i limituar i kamerave dhe aplikacioneve mund të përdornin këtë teknologji, është interesante që çdo herë e më shumë, platformat e ndryshme janë duke vlerësuar këtë lloj të ri të medias.

Dhuratat teknologjike më të kërkuara në 2016-tën

Asus ZenWatch 3 debuton në treg

Hakerët marrin kontrollin e llogarisë së Netflix me 2.5 milionë ndjekës në Twitter

Facebook lanson edhe Live Audio

Facebook Messenger fillon me video thirrjet në grup (Video)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë