Loading…

Tyson Fury tentoi ta puthte: Ky ishte reagimi I boksierit gjerman

  • 15/06/2019 | 14:39

Tyson Fury tentoi ta puthte: Ky ishte reagimi I boksierit gjerman

Tyson Fury dhe Tom Schwarz do të ndeshen mes vete në orët e para të së dielës, transmeton Gazeta Metro.

Boksieri britanik do të debutojë në Las Vegas në arenën MGM Grand Garden në orët e para të ditës së diele dhe kjo përballje pritet me entuziazëm të madh nga dashamirët e boksit.

Fury do të luftojë për të mbrojtur titullin linear të peshave të rënda ndaj të pamposhturit Tom Schwarz, në luftën e parë që nga tërbimi i tij për ndarjen kontroverse të drejtësisë me Deontay Wilder dhjetorin e kaluar.

Ky shënon një hap të madh edhe për Schwarz, një kundërshtar i përkohshëm për Furyn përpara një rimeçi kundër Wilderit.

Boksieri britanik njihet për karizmin e tij dhe si një “llafazan” para meçeve të tij.

Gjatë prezantimit të dy boksiereve para medieve, Fury tentoi ta puthte boksierin gjerman, Schwarz, i cili gjatë tërë kohës qëndroi i qetë.

Fury po ashtu mori vëmendjen e medieve për veshjen e tij.

Boksieri 30 vjeçar po ashtu ka deklaruar se do ta mendonte pensionimin në rast të humbjes nga Schwarz.

Kujtojmë se boksieri gjerman Schwarz kishte boksuar edhe me Senad Gashin, meç të cilin e kishte fituar me vendim të gjyqtarëve, pasi Senadi ishte diskualifikuar nga gjyqtarët. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë