Loading…

U fsheh në çati për t’i shpëtuar policisë: Fotoja e shqiptarit bëhet virale

  • 30/03/2023 | 17:17

U fsheh në çati për t’i shpëtuar policisë: Fotoja e shqiptarit bëhet virale

Një foto të pabesueshme! Kështu e cilëson tabloidi Daily Mail, atë që përjetëson momentin kur një burrë, i cili kultivonte kanabis në një “shtëpi bari” në Britaninë e Madhe, përpiqet t’i shpëtojë policisë.


Protagonist është një shtetas shqiptar, i identifikuar si Etmont Lika, 32 vjeç. Ai është fotografuar teksa fshihet në çati, ndërsa policia ka hyrë në banesën e përshtatur për rritjen e lëndëve narkotike.

Siç thotë media britanike, shqiptari ishte shfaqur përmes një videolidhjeje në një gjykatë të Liverpulit, pasi u shpall fajtor për një prej akuzave që lidhej me prodhimin e kanabisit.

Të riut, i cili kishte kaluar kanalin e La Manshit me një varkë të vogël vitin e kaluar, i ishin ofruar 100 paund në ditë për të jetuar në banesë.

Policia e kapi në muajin shkurt, pas zbulimit të 200 rrënjëve të kanabisit. Lika është dënuar me 2 vite e 4 muaj burg./A2CNN

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë