Loading…

‘U fut në sallën e ligjeratave dhe gjuajti drejt studentëve’: Shkon në dy numri i të vdekurve në Gjermani

  • 24/01/2022 | 16:37

‘U fut në sallën e ligjeratave dhe gjuajti drejt studentëve’: Shkon në dy numri i të vdekurve në Gjermani

Në një sallë të ligjëratave në Universitetin e Heidelbergut në Gjermani një person nisi një sulm me armë zjarri. Ai plagosi katër persona, ndërsa një nga viktimat nuk arriti t’i mbijetonte plagëve. Pas sulmit atentatori kreu vetëvrasje, shkruan Gazeta Metro.


Universiteti i Heidelberg ka njoftuar studentët që të mos dalin në klasë derisa policia ka rrethuar bllokun e qytetit përreth kampit universitar dhe ka ndaluar qarkullimin.

Duke u thirrur në burime të paemëruara në agjencitë e sigurisë në Gjermani, agjencia e lajmeve DPA ka njoftuar se sulmuesi ishte vrarë. Pa i cekur burimet, DPA ka bërë me dije se besohet se sulmuesi ishte poashtu student. Zyrtarët gjermanë të sigurisë thonë se indikacionet e para nuk tregojnë se kishte motiv politik apo religjioz të sulmit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë